Wymiana wydechu

Zwiększ poziom komfortu podrużowania

Jak obniżyć poziom hałasu w naszym samochodzie...

Wydech w samochodzie jest jego najprostszym elementem konstrukcyjnym, nieduże przeróbki mogą w znacznym stopniu poprawić jego jakość co przekłada się na osiągi oraz Komfort jazdy całego samochodu.

Najważniejszym parametrem determinującym pracę wydechu jest jego średnica oraz ciśnienie spalin. Jeżeli chcemy posiadać ciche auto to nasz układ wydechowy musi bardziej tłumić spaliny co przekłada się na wyższe ciśnienie spalin w całym układzie w wy konsekwencji opróżnianie Komór spalania odbywa się w znacznie wolniejszym tempie. 

W takim przypadku silnik naszego auta w znacznym stopniu traci na dynamice po prostu słabiej wkręca się na obroty i jest wolniejszy.

Jeżeli chcemy znacznie szybsze auto i nie zależy nam na komforcie podróżowania możemy pozwolić sobie na wydech o znacznie większej średnicy co w konsekwencji przełoży się na mniejsze ciśnienie i nasz silnik będzie szybciej wkręcał się na obroty co przełoży się na szybsze rozpędzania się do setki.

Długość całego układu w zasadzie nie przekłada się na Komfort podróżowania oraz na osiągi samochodu ma tylko za zadanie zwiększyć prześwit samochodu. Konstruktorzy samochodów mając to na uwadze przeważnie zawyżają długość układu wydechowego prowadząc go po różnych zakamarkach samochodu tak aby maksymalnie zwiększyć prześwit auta.