Ustawienie zbierzności

Tak aby auto jechało prosto

Zbierzność powinno się ustawiać każdorazowo po wymianie całych felg na nowe...

EcuProject - Vag Tune Ustawienie zbieżności trwa około 0,5 h koszt usługi nie powinien przekroczyć 200 zł. Zbieżność jest bardzo ważna ponieważ jest odpowiedzialna za prawidłową przyczepność samochodu do nawierzchni.

Auto posiadające duże problemy ze zbieżnością jest bardzo niebezpieczna w eksploatacji. Bardzo złe ustawienie kątów zbieżności zwiększa ryzyko poślizgu na asfalcie nie tylko podczas ulewy ale także gdy nawierzchnia jest sucha. Ponadto problemy ze zbieżnością powodują znaczne zwiększenie się spalania oraz nieproporcjonalne zużycie się ogumienia w naszym samochodzie.

Dlatego po każdorazowej wymianie opon należy udać się do fachowego warsztatu na ustawienie zbieżności.

Mazda mx 5 Wrocław Zbieżność kół to nic innego jak ustawienie ich w jednej osi. Prawidłowa pozycja kół powinna być taka aby przyrody kół były skierowane frontem do siebie ale pod bardzo małym kontem.

Powyższe ustawienia kół znacznie zwiększa przyczepność auta szczególnie na niebezpiecznych zakrętach. W żadnym wypadku nie można przesadzić z kątem ponieważ może to doprowadzić do tego że nasz samochód będzie podsterowny. 

W przeciwnym przypadku nazywanym rozbieżnością czyli w praktyce takim ustawieniem kół aby ich przody były skierowane na zewnątrz pojazdu nasze auto będzie w zakrętach nad sterowne. 

Łatwo poznać taki stan po zużywaniu się opona wzdłuż krawędzi zewnętrznej